Muzyka Serc
poland germany united kingdom cech
wspolpraca
Strona internetowa została zrealizowana przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Norweskiego mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Komponent "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie"
ŚPIEWAJĄCE WIECZORY 24.VI.2010
TRADYCJA PALENIA OGNISK nie jest nowa. Wiemy o tym wszyscy. My chcemy zaproponować na tej bazie Śpiewające Wieczory. Jak pięknie mogą wyglądać Karkonosze, gdy w jednym czasie, w wielu różnych miejscach, zapłoną ogniska. Moim marzeniem jest, abyśmy przy tych ogniskach gromadzili się w gronie rodzin, przyjaciół, znajomych i ŚPIEWALI. Śpiewali to co umiemy i tak jak umiemy. ROZŚPIEWANE KARKONOSZE. A kiedy już będziemy razem przy ognisku, możemy sobie pomyśleć o tym, że gdzieś obok i trochę dalej, tez płoną ogniska a przy nich też śpiewają, może nasi znajomi, przyjaciele, którzy teraz nie mogą być w jednym miejscu z nami, ale też, śpiewając, myślą o nas.
Jeżeli rozpalimy ognisko, spotkamy się ze znajomymi, przyjaciółmi, będziemy śpiewać, możemy wykorzystać technikę i nagrać nasze śpiewanie, sfilmować i sfotografować nasze ognisko. Czekamy na relacje i wrażenia. Zachęcam do rozpalenia ognisk i wspólnego śpiewania.
Zróbmy to 24 czerwca wieczorem, w dniu św. Jana. Dlaczego właśnie w tym dniu? O tym napisał Przemek Wiater na stronie naszej fundacji w biuletynie.